Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Móda a církev

Když papež na přelomu 10. a 11. století podnikl křížovou výpravu proti novému oblečení, doporučoval věřícím nošení šatů připomínající mnišské hábity.

 

Pak se začaly nosit střevíce s dlouhou špicí, připomínající mužský pohlavní úd. Ženy zvětšily dekolty a zkrátily sukně ke kotníkům. Vatikán okamžitě zareagoval a žádal kněze, aby z kazatelen útočily slovy, že žena, oblečená do moderní kratší sukně, vypadá jako lejno v plátně. Františkáni v celé Evropě odmítali dávat rozhřešení ženám, jejichž sukně nesahaly až k zemi. V polovině patnáctého století sv. Antonín, arcibiskup ve Florencii, nechal vyhnat z kostelů všechny mladé ženy, které začaly nosit klobouky, či za pomoci korzetů nutily prsa do správné formy.

Móda a církev

Ještě počátkem dvacátého století upozorňovala církev na to, že ruce žen neslouží k nošení náramků, ale ke spojování se při modlitbě a dávání almužny. Dáma, která si barvila vlasy a pudrovala tvář, se stávala „děvkou a cizoložnicí“. Svatý Cyprián vyjádřil obavu, že namalované ženy Bůh nerozezná při zmrtvýchvstání k poslednímu soudu. Když začala móda paruk, duchovní dali na vědomí, že žena, která ji nosí, má více ohonů než čert, a že vlasy, ze kterých je paruka zhotovena, mohou pocházet nejen od zemřelých, ale i od obyvatel pekla nebo očistce.

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Kříž patří mezi nejznámější symboly na světě.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Smrtící elixír krále Kristiána

Smrtící elixír krále Kristiána

Tycho Brahe, dánský astronom, který patřil mezi prvořadé vědecké kapacity rudolfínského dvora, nenajde zřejmě klid ani po smrti.

Více »

Pozor na rozpraskané paty

Pozor na rozpraskané paty

Na rozpraskané paty trpí velký počet lidí.

Více »

 
Odsávači energie

Odsávači energie

V negativních oblastech rostou stromy a trávy, které potřebují hodně vláhy. Jehličnany, lípa a bříza se těmto zónám vyhýbají, protože v nich začínají rychle chřadnout. Pokud mezi jasnou zelení vodomilných rostlin uvidíte zežloutlé listy břízy nebo lípy, mějte se na pozoru.

Více »

 
Nevinné koření

Nevinné koření

Hořčice je žádaná pochutina. Staří Řekové nazývali hořčici sinapi, „to otužuje oči“. Zřejmě proto, že po ní oči slzí. Slovem hořčice se může označit rostlina, její semena i kořen.

Více »

 
Magistrála zázraků

Magistrála zázraků

Na východě Čech, přesněji u tzv. Cikánského kříže, jsou pohřbeni žoldnéři z napoleonských válek včetně významného francouzského generála. U hromadného hrobu měli postávat ještě v 19. století různí věštci, kteří uměli znamenitě hádat z ruky a vykládat karty.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min