Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Mé oblíbené

Samozřejmě i u nás v Čechách máme výborné druhy ořechů a určitě mi dáte za pravdu, že jsou skvělým mlsáním. A tím spíše, že tím tak prokazujeme svému zdraví skvělou službu. Ořechy jsou totiž zdrojem skvělých potřebných látek pro naše zdraví. A proč para ořechy?

 
Tam, v Jižní Americe, kde se rozkládá Brazílie, Bolívie a Peru, v tropických pralesích rostou úžasné stromy. Jejich jméno je Juvie ztepilá a plodí para ořechy. Stáří tohoto stromu je odhadováno až na sedm století a jeho koruna má tvar deštníku. Dorůstá do výšky až 50 metrů.

Domorodé kmeny amazonských pralesů dávají právě para ořechům zásadní význam. Především jsou zdrojem energie, ale také vitamínů, minerálů a je ceněn jako skvělý antioxidant díky vysokému obsahu vitamínu E.

Mé oblíbené

Všechny druhy ořechů mají poměrně vysoký obsah tuků. Musíme však zdůraznit, že jde o tuky, které jsou lidskému zdraví velmi prospěšné. Dokáží totiž odbourávat „nezdravý“ cholesterol a zvyšovat hladinu „dobrého“ cholesterolu. Takže pokud vám váš lékař sdělil, že máte vysoký obsah cholesterolu, není třeba hned běžet do lékárny a udělat ze sebe pacienta, ale je více než skvělou volbou zakoupit para ořechy a užívat je jako lék.

Nejzajímavější na tomto druhu ořechů je, že obsahují takové množství selenu, že pokud sníte jeden ořech, doplníte si jeho denní dávku. A to je dalším důvod, proč bychom měli tyto ořechy v jídelníčku mít.

Dobrou zprávou je, že para ořechy mohou konzumovat i lidé, kteří mají potíže s trávením lepku. Tyto ořechy ho totiž neobsahují.

Další skvělou informací je, že jsou zdrojem vitamínů řady B a poměrně bohatou škály dalších minerálů – hořčík, mangan, draslík, vápník, železo, fosfor, zinek a měď. Poslední jmenovaná má výborné preventivní účinky proti anémii a osteoporóze.

Kromě konzumace samotných ořechů je můžeme využít skvěle i v kuchyni. Lze je přidat do pudinků, pesta, použít jako posyp na saláty, přidat do různých druhů dezertů, ale i do polévek či masových pokrmů. Olej z těchto ořechů využijeme k vaření nebo do zálivek. Já jsem si je oblíbila v dětství a pokaždé si na nich pochutnám.

Tak dobrou chuť a na zdraví! 
 
Nejčtenější články
Třetí oko

Třetí oko

Třetí oko se nachází uprostřed čela, mezi obočím a napájí se na něho šestá čakra.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Vůně skořice

Vůně skořice

Skořice je úžasné koření, které provoní celý dům, jakmile se přidá do nějakého pokrmu či moučníku. A takové svařené víno se skořicí je výborné a má léčivé účinky, jak zpívá i Václav Neckář. A určitě s ním máte zkušenost i vy. A jak je to tedy s tou skořicí?

Více »

Tři, dva, jedna…

Tři, dva, jedna…

Už jenom několik dní nás dělí od chvíle, kdy se v našich domácnostech rozzáří první svíčka na adventním věnci či jiné adventní vazbě. Ano, přivítáme první adventní neděli, tzv. železnou, která má související význam v tradičních barvách nebo osobně pojatých.

Více »

 
Sladkost života

Sladkost života

Tato otázka padla v jedné pohádce. Myslím, že se jmenovala O chytré Horákyni. Její otec byl ve vádě se svým sousedem a spravedlivě je měl rozsoudit král. A tak se začal odvíjet příběh, který skončil velkou svatbou.

Více »

 
Pro nebo proti?

Pro nebo proti?

Bylina, která je předmětem kontroverzních názorů. Bylina, která je zařazena mezi návykové drogy a o níž se hovoří v superlativech ve vztahu ke zdraví.

Více »

 
Čas na kávu

Čas na kávu

Existuje mnoho způsobů, kterými se může předpovídat budoucnost. Karty, runy, čajové lístky, kosti, můžeme číst z ruky, vykládalo se ze zvířecích vnitřností. Za pozornost stojí i káva. Tedy tzv. lógr, který zbude na dně šálku, když kávu vypijeme.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:853

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama Soucitný Věštec

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuzavre...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:890

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min