Celá čtvrtina obyvatel se kvůli nim dohaduje. Lidé společně hospodaří, ale většinou jeden z nich vydělává více, než druhý. V takových případech je potřeba nastavit si jasná pravidla a vyčlenit společné výdaje na jeden samostatný účet.
Rozpočet je důležitý jak pro jednotlivce, tak pro rodiny. Více jak polovina lidí, a to mužů i žen, neřeší, co za kolik utrácí a zda do výplaty vyjdou. Finanční gramotnost je hodně důležitá, pokud si člověk navíc ještě bere půjčky na věci, bez kterých by se ještě nějakou dobu obešel, může kdykoli nastat problém. Ztráta práce, menší plat, to všechno může být pádem do propasti. Aby se tomu tak nestalo, je důležité mít finanční rezervu. Bohužel 15 % populace nemá rezervu žádnou, více jak třetina lidí má rezervu ve výši jednoho měsíčního platu. To je málo, protože nás může překvapit nenadálá událost a budeme-li schopni vzít si půjčku, zaplatíme za ni nemalé úroky.
Šetřit se dá už od malých částek, důležité je, aby se na takto naspořené peníze nesahalo, ale použily se opravdu až ve chvíli, kdy je to nejvíce třeba. Doporučuje se mít finanční rezervu minimálně ve výši půlročních příjmů, čím je ale rezerva větší, tím lépe. Samozřejmě mnohým lidem může v tíživé situaci pomoci rodina, ale ne vždy je to možné, navíc to může v budoucnu vyvolat hádky. Snadnější je se trochu uskromnit a po malých částkách spořit. K penězům se také musíte chovat tak, aby vás měly rády a byly při vás pozitivní. To znamená, že si je nebudeme mačkat po kapsách, ale budeme je mít poskládané v peněžence. I takové maličkosti mohou totiž naše finance hodně ovlivnit.